Czyszczenie mebli Dębica

Czajnik stalowy

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
Zespół Aspergera – to obecnie duży problem. Wiele dzieci ma trudności związane z należytym rozwojem. Przyczyn może być mnóstwo. Specjaliści nie są w stanie wskazać decydujących.  Jedno jest oczywiste: takie dzieci wymagają terapii. Ogromne znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?
Metoda Krakowska – walory
Rodzice, gdy słyszą o trudnościach rozwojowych malucha są przerażeni. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie pierwszy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wkład rodziców jest na wagę złota i wprost proporcjonalnie przekłada się na szczęście dziecka. Rozglądając się opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość nowa terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata współpracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tym rozwinęła podstawy terapii która wspiera dzieci dzieci autystyczne. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Sporo rodziców z zadowoleniem ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to występuje spontanicznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Duże znaczenie posiada umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od początku uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że 2-letnie dzieci są w stanie nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci lepiej rozumieją otaczający je świat, jeśli potrafią czytać.
Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań przez słuchawki. Ten proces jest dość trudny, ponieważ dziecko buntuje się.
Następna faza to wykorzystywanie różnorakich pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku ważne umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, wyszukiwanie różnic, logiczne myślenie, umiejętność nawiązywania relacji oraz mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, pacynki, karty i inne.
Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Powinno się ją szczegółowo, po to aby pomóc swojemu maluchowi.